Thursday, December 6, 2007

Rezultat senzational pentru Reka Ferencz

Romania a dat marea lovitura la cea de-a treia etapa de Cupa Europei la Biatlon desfasurata astazi in Austria, la Obertilliach. In proba de juniori-fete, 12,5 km individual, Reka Ferencz (foto)s-a clasat pe locul doi, acesta fiind cel mai bun rezultat obtinut de un sportiv din loturile nationale ale Federatiei Romane de Schi si Biatlon in acest sezon. In acelasi concurs, Diana Mihalache a terminat pe locul 36, Doralina Runceanu pe locul 40, Claudia Flangea pe locul 46, iar Alina Babes pe locul 51. Cursa a fost castigata de nemtoaica Franziska Hildebrand. In proba de seniori-fete, 15 km individual, romanca Emoke Szocs a terminat pe locul 44, in vreme ce colega sa, Alexandra Rusu, s-a clasat pe locul 45. Cursa a fost castigata de nemtoaica Anne Preussler.