Monday, September 8, 2008

Naþionala femininã a Bulgariei a pierdut, cu scorul de 0-82, în faþa reprezentativei Slovaciei

Echipa nationalã de hochei feminin a Bulgariei, care a participat, sãptãmâna trecutã, la turneul de precalificare la Jocurile Olimpice de la Vancouver 2010, a fost învinsã, cu scorul de 82-0, de reprezentativa Slovaciei, încasând în patru meciuri 192 de goluri, informeazã site-ul iihf.com. Nationala Bulgariei a fost repartizatã în grupa A alãturi de echipele Italiei, Croatiei, Letoniei si Slovaciei. Bulgaria a pierdut cu scorul de 0-41 în fata Italiei, cu 1-30 în fata Croatiei, 0-39 în fata Letoniei. În ultimul meci sustinut în grupa A, contra nationalei Slovaciei, scorul a fost 0-82, pe reprize 0-31, 0-24, 0-27, adicã 1,36 goluri pe minut.